بیوگرافی

رحيم شهرياري در سال ۱۳۴۹ در محله “شنب غازان” تبريز چشم به جهان گشود و از همان دوران كودكي علاقه خود را با خواندن سرود و آهنگ هاي آذربايجاني نشان داد. همزمان با تحصيل در دانشگاه نزد استاد يوسف عظيم زاده، ساز قارمون را فرا گرفت و از اساتيد جمهوري آذربايجان هم بهره هاي فراواني جست. از سال ۱۳۶۸ با اركسترهاي مختلف همچون سهند(به سرپرستي رشيد وطن دوست) و هلال احمر تبريز، دانشگاه آزاد و… همكاري داشته است.

در سال ۱۳۷۵ با تشكيل گروه آراز , كنسرت هاي متعددي را در داخل و خارج از كشور داشته و بیش از ١٨ آلبوم  را  منتشر کرده است. رحيم شهرياري به خیلی‌ از هنرمند‌ان برای تشکیل دادن آلبوم ‌هایشان کمک کرده است. 

با منتشر کردن یکی‌ از پرفروشترین آلبوم هاي خود در سال ۱۳۷۹, او آهنگ هاي سنتی آذربايجاني را با موسیقی پاپ ميكس کرد و راه جدیدی را برای موسیقی آذربايجاني باز کرد. 

در سال ۱۳۷۸ به دعوت جناب دکتر حسن اغنامي، رحيم شهرياري در دومین کنگره جهانی آذربايجاني ها در کالیفرنیا همراه با گروهش آراز اجرا هايي داشت و یک سال بعد، به ایالات متحد آمریکا بازگشت و در ۱۰ شهر آمريكا کنسرت برگزار کرد, و همچنین دعوت نامه ای از دانشگاه کالیفرنیا “سانتا باربارا” دریافت کرد. رحیم دریافت کننده جایزه طلایی جشنواره فجر است و جوایز، لوحه ها و یادداشت های قدردانی زیادی از نهادهای دولتی و خصوصی دریافت کرده است.

علاوه بر اشتیاق به موسیقی، رحيم شهرياري دارای مدرک لیسانس در مدیریت حسابداری و مدیریت از دانشگاه تبریز است. او در چندین برنامه هاي تلویزیونی داخل کشور و همچنین آذربايجان، آمریکا، و ترکیه حضور داشته است و مصاحبه ها و گزارش های فراوانی در مورد او و کار حرفه ای آن در مطبوعات فارسی و انگلیسی منتشر شده است. در سال ۱۳۸۱ عضو کمیته اجرایی و مشاور در اولین سمینار بین المللی موسیقی آذربایجانی در ایران بوده است, و در بسیاری از جشنواره های بین المللی اجرا داشته است، با ارکستر فیلارمونیک باکو در بزرگداشت توفیق باکیخان اف اجرايي متفاوت داشت. رحيم شهریاری با برگزاری جلسات و آزمون به عنوان عضو هیئت منصفه برای آکادمی موسیقی باکو شمارهٔ ۳۵، در انتخابات در گروه موسیقی نوازندگان و خواننده های جوان در مسابقه اصلی موسیقی کشور جمهوری آذربایجان در سال ۱۳۸۹ شرکت و کمک کرده است. در حال حاضر, او کنسرتهای متعددي در ایالات متحده آمریکا، آلمان، فرانسه، کانادا، ترکیه و ایران و جمهوری آذربایجان داشته است و جایگاه دیگری برای موفقیت خوانندگان و نوازندگان جوان ایجاد کرده كرده و در سال ٢٠١٨ موفق به دريافت دكتراي افتخاري موسيقي شده است.

برای اطلاعات بیشتر به قسمت انگلیسی مراجعه کنید

  خبرنامه SMS

  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
  نام شما:
  موبایل شما:

  خبرنامه ایمیل

  جهت ثبت نام در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید